-47%
LED Downlight | 6W | Dimbar | 3CCT | IP65 | Inkl. värmeskydd | ø68
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar infälld spotlight med ställbar färgtemperatur i tre lägen. (3000K - 4000K - 6500K) Mycket låg bländning tack vare den djupt liggande LED-modulen.
Läs mer
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 35 mm
Rekommenderade tillbehör
Alternativ
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 37 mm
Tillfälligt slut
SAYOX
LED Downlight Orbit | 5-7W | CCT+Dim2Warm | 2700-4000K | IP65 | Dimbar | Värmeskydd | Svart
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-85 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 35 mm
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 37 mm
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
Finns i lager i Helsingborg
Tillfälligt slut
Beskrivning av LED Downlight | 6W | Dimbar | 3CCT | IP65 | Inkl. värmeskydd | ø68
LED Downlight | 6W | Dimbar | 3CCT | IP65 | Inkl. värmeskydd | ø68
Dimbar infälld spotlight med ställbar färgtemperatur i tre lägen. (3000K - 4000K - 6500K) Mycket låg bländning tack vare den djupt liggande LED-modulen.
IP65 klassningen gör att spoten får monteras i badrum.
Låg bygghöjd på 35 mm och godkänd för att monteras mot isolering.
För-och nackdelar
50.000 brinntimmar
5 års garanti
Inklusive drivdon
Värmeskydd
Ställbar färgtemperatur
Låg bländning
-
| Effekt | 6W |
| Nätspänning (volt) | AC200-230V |
| Inbyggnadsdjup | 35 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Sågstorlek diameter | ø68 mm |
| Ljuseffekt (lumen) | 600 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Dimbar | Dimbar |
| Dimningsmetod | Fram-/bakkant |
| Ljus färg (Kelvin) | CCT |
| Kelvin värde | 3000K - 4000K - 6500K |
| Ljusvinkel | 60º |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP65 |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Färg på höljet | Vit, går att byta |
| Diameter | ø88 |
| Höjdpunkt | Dimbar & vinklingsbar |
| Höjdpunkt | Sågstorlek: 68-75 mm |
| Höjdpunkt | Inbyggnadsdjup: 35 mm |
Specifikationer
| Effekt | 6W |
| Nätspänning (volt) | AC200-230V |
| Inbyggnadsdjup | 35 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Sågstorlek diameter | ø68 mm |
| Ljuseffekt (lumen) | 600 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Dimbar | Ja |
| Dimningsmetod | fram-/bakkant |
| Ljus färg (Kelvin) | CCT |
| Kelvin värde | 3000K - 4000K - 6500K |
| Ljusvinkel | 60º |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 5 år |
| IP-värde | IP65 |
| Kvalitetsmärke | CE, ROHS |
| Färg på höljet | Vit, går att byta |
| Diameter | ø88 |