Alternativ
- IP-klass IP68
- Anslutning 24V
- Höjdpunkt Längd: 100 cm
Finns i lager i Helsingborg
- IP-klass IP68
- Anslutning 24V
- Höjdpunkt Längd: 200 cm
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Fas-dim + Push dim
- Höjdpunkt DC24V
- Höjdpunkt Inkl. överspänningsskydd
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED dimmer Inkl. fjärrkontroll | WiFi & RF Push | 230V
LED dimmer Inkl. fjärrkontroll | WiFi & RF Push | 230V
Dimmer med fjärrkontroll stödjer en mängd olika dimbara lampor och drivdon, inklusive LED-lampor.
Funktioner
- RF & Push AC-fas dimmer, 1-kanals utgång.
- För att dimma och slå på/av enstaka färg dimbara LED-lampor, traditionella glöd- och halogenlampor.
- Framkants- eller bakkantsdimning ställs in med dipswitch.
- Minsta ljusstyrka kan ställas in.
- Ljuset på/av fördröjningstid 3s valbar.Anslut med extern tryckknappsbrytare för att slå på/av och dimma.
- Lätt att montera i en standard 86*86mm väggdosa.
| Spänning | AC230V |
| Utgångsström | Max. 1.5A |
| Dimbara LED-lampor | Maximal belastning: 200W |
| Triac dimbara LED-drivdon | Maximal belastning: 200W |
| Glödljus, HV halogenlampor | Maximal belastning: 400W |
| Dimningssignal | RF 2.4GHz + Push Dim |
| Dimningsnivå | 256 nivåer |
| Dimningsområde | 0-100% |
Specifikationer
| Spänning | AC230V |
| Utgångsström | Max. 1.5A |
| Dimbara LED-lampor | Maximal belastning: 200W |
| Triac dimbara LED-drivdon | Maximal belastning: 200W |
| Glödljus, HV halogenlampor | Maximal belastning: 400W |
| Dimningssignal | RF 2.4GHz + Push Dim |
| Dimningsnivå | 256 nivåer |
| Dimningsområde | 0-100% |