LED E27-ljuskälla 13,8W | Kallvit 6000K | A60 | 270°
Energiklass
Produktinformationsblad
LED-lampa 13,8W med E27 sockel och med formen av en traditionell glödlampa. Ersätter 100W.
Läs mer
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED E27-ljuskälla 13,8W | Kallvit 6000K | A60 | 270°
LED E27-ljuskälla 13,8W | Kallvit 6000K | A60 | 270°
LED-lampa 13,8W med E27 sockel och med formen av en traditionell glödlampa. Ersätter 100W.
Kallvit 6000K
Den lyser med en kall ljus färg (6000K), som passar för rum där vi behöver vara mest fokuserade och koncentrerade, som tekniska arbetsstationer eller till växtbelysning.
| Effekt | 13,8W |
| Ljuseffekt (lumen) | 1521 LM |
| Lumen per watt | 110 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6000K |
| Sockel | E27 |
| IP-klass | IP20 |
| Ljusvinkel | 270° |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 5 år |
| Brinntimmar | 25.000 |
| Höjd | 120 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Ersätter | 100W |
| Material | Alu-plast |
Specifikationer
| Effekt | 13,8W |
| Ljuseffekt (lumen) | 1521 LM |
| Lumen per watt | 110 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6000K |
| Sockel | E27 |
| IP-värde | IP20 |
| Ljusvinkel | 270° |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 5 år |
| Brinntimmar | 25.000 |
| Höjd | 120 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Ersätter | 100W |
| Material | Alu-plast |