LED GU10 Spot 7W | Kallvit 6400K | High Lumen
Energiklass
Produktinformationsblad
LED GU10 spot från välkända varumärket Avide Lightning. High Lumen högpresterande lysdioder vilket innebär mer ljus med lägre effekt. Ersätter 50W.
Läs mer
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED GU10 Spot 7W | Kallvit 6400K | High Lumen
LED GU10 Spot 7W | Kallvit 6400K | High Lumen
Avide GU10 LED 7W Kallvit 6400K är en energieffektiv och ljusstark LED-lampa som ger en klar och kallvit belysning.
Med sin effekt på 7 watt kan denna lampa producera ett klart och skarpt ljus som är perfekt för användning i olika utrymmen.
Med GU10-sockeln är det enkelt att installera denna LED-lampa i befintliga armaturer och spotlights.
| Effekt | 7W |
| Ljuseffekt (lumen) | 560 LM |
| Lumen per watt | 80 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6400K |
| Sockel | GU10 |
| IP-klass | IP20 |
| Ljusvinkel | 36 |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| CRI | 80 |
| Dimbar | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 3 år |
| Brinntimmar | 15.000 |
| Höjd | 56 mm |
| Diameter | 50 mm |
| Ersätter | 50W |
Specifikationer
| Effekt | 7W |
| Ljuseffekt (lumen) | 560 LM |
| Lumen per watt | 80 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6400K |
| Sockel | GU10 |
| IP-värde | IP20 |
| Ljusvinkel | 36 |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| CRI | 80 |
| Dimbar | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 3 år |
| Brinntimmar | 15.000 |
| Höjd | 56 mm |
| Diameter | 50 mm |
| Ersätter | 50W |