LED High Bay | 100W | Kallvit 6000K | IP65 | 100 LM/W | DOB
Energiklass
Produktinformationsblad
LED High Bay | 100W | Kallvit 6000K | IP65 | 100 LM/W | DOB (Lämplig för fuktiga utrymmen) | användas för att belysa utrymmen med en takhöjd på 4 till 6 meter.
Läs mer
Alternativ
1 499 kr
- Höjdpunkt Inkl. nätadapter
- Höjdpunkt RGB+CCT
- Höjdpunkt UGR <22
Finns i lager i Helsingborg
TS Lightning
LED High Bay | 150W | Neutralvit 4000K | IP65 | 150 LM/W | 1-10V | Philips driver
1 199 kr
- Höjdpunkt Philips driver
- Höjdpunkt 150 Lumen per watt
- Höjdpunkt 5 års garanti
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Kallvit: 6000K
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 90 cm
- Etikett Bästsäljare
Finns i lager i Helsingborg
Bästsäljare
- Effekt 32W
- Färgtemperatur 4000K + Röd: 660nm
- Längd 150 cm
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED High Bay | 100W | Kallvit 6000K | IP65 | 100 LM/W | DOB
LED High Bay | 100W | Kallvit 6000K | IP65 | 100 LM/W | DOB
Prisvärd höghöjdsarmatur för kostnadseffektiv ljussättning av lager, industrilokaler, ridhus och andra lokaler med hög takhöjd.
Monteras antingen fast i tak med medföljande fäste eller nerpendlat från taket och kan med ett fåtal armaturer ge ett jämnt ljus över stora ytor.
Den lyser med kallt vitt ljus (6000K).
För-och nackdelar
50.000 brinntimmar
5 års garanti
Låg energiförbrukning
Lämplig för stora och höga utrymmen
Ej dimbar
| Effekt | 100W |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Ljuseffekt (lumen) | 10.000 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Ljusets färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin | 6000K |
| IP-klass | IP65 |
| Brinntimmar | 50,000 |
| Höjd | 29 mm |
| Diameter | 257 mm |
| Energimärkning till 2021 | A |
| Energimärkning | F |
| Strålvinkel | 120º |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Garanti | 5 år |
| Installationshöjd | 4-6 meter |
| Kabellängd | 30 cm |
| Dimningssystem | Ej dimbar |
Specifikationer
| Effekt | 100W |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Ljuseffekt (lumen) | 10.000 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Ljusets färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin | 6000K |
| IP-värde | IP65 |
| Brinntimmar | 50,000 |
| Höjd | 29 mm |
| Diameter | 257 mm |
| Energimärkning till 2021 | A |
| Energimärkning | F |
| Strålvinkel | 120º |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Garanti | 5 år |
| Installationshöjd | 4-6 meter |
| Kabellängd | 30 cm |
| Dimningssystem | Ej dimbar |
| Driver |