LED High Bay | 200W | Neutralvit 4000K | IP65 | 100 LM/W | DOB
Energiklass
Produktinformationsblad
LED High Bay | 200W | Neutralvit 4000K | IP65 | 100 LM/W | DOB (Lämplig för fuktiga utrymmen) | användas för att belysa utrymmen med en takhöjd på 10+ meter.
Läs mer
- Höjdpunkt 2 års garanti
- Höjdpunkt Prisvärt
- Höjdpunkt IP65: damm- och strålskyddsklassad
Alternativ
- Höjdpunkt 2 års garanti
- Höjdpunkt Prisvärt
- Höjdpunkt IP65: damm- och strålskyddsklassad
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Hög kvalitet
- Höjdpunkt Material: aluminium
- Höjdpunkt IP65: damm- och strålskyddsklassad
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Hög kvalitet
- Höjdpunkt Material: aluminium
- Höjdpunkt IP65: damm- och strålskyddsklassad
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Hög kvalitet
- Höjdpunkt Material: aluminium
- Höjdpunkt IP65: damm- och strålskyddsklassad
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED High Bay | 200W | Neutralvit 4000K | IP65 | 100 LM/W | DOB
LED High Bay | 200W | Neutralvit 4000K | IP65 | 100 LM/W | DOB
Prisvärd UFO High bay för kostnadseffektiv ljussättning av lager, industrilokaler, ridhus och andra lokaler med hög takhöjd.
Monteras antingen fast i tak med medföljande fäste eller nerpendlat från taket och kan med ett fåtal armaturer ge ett jämnt ljus över stora ytor.
Den lyser med ett neutralt ljus - den mest universella färgen (4000K).
För-och nackdelar
50.000 brinntimmar
5 års garanti
Låg energiförbrukning
Lämplig för stora och höga utrymmen
Ej dimbar
| Effekt | 200W |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Ljuseffekt (lumen) | 20.000 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Ljusets färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin | 6000K |
| IP-klass | IP65 |
| Brinntimmar | 50.000 |
| Höjd | 29 mm |
| Diameter | 357 mm |
| Energimärkning till 2021 | A |
| Energimärkning | F |
| Strålvinkel | 120º |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Garanti | 5 år |
| Installationshöjd | 8-10 meter |
| Kabellängd | 30 cm |
| Dimningssystem | Ej dimbar |
| Höjdpunkt | 2 års garanti |
| Höjdpunkt | Prisvärt |
| Höjdpunkt | IP65: damm- och strålskyddsklassad |
Specifikationer
| Effekt | 200W |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Ljuseffekt (lumen) | 20.000 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Ljusets färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin | 6000K |
| IP-värde | IP65 |
| Brinntimmar | 50.000 |
| Höjd | 29 mm |
| Diameter | 357 mm |
| Energimärkning till 2021 | A |
| Energimärkning | F |
| Strålvinkel | 120º |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Garanti | 5 år |
| Installationshöjd | 8-10 meter |
| Kabellängd | 30 cm |
| Dimningssystem | Ej dimbar |
| Driver |