LED Strip | SMD | Varmvit 2700K | 9W/meter | IP67 | 230V
Dimbar och flexibel LED Strip varmvit 2700K kan förkortas per meter. Denna platta LED Strip funkar både för för inomhus- och utomhusbruk.
Läs mer
- Höjdpunkt Dimbar
- Höjdpunkt IP67 Damm- och strålskydd
- Höjdpunkt Behöver ingen transformator
Rekommenderade tillbehör
Alternativ
- Höjdpunkt Super-flexibel
- Höjdpunkt IP67 Damm- och strålskydd
- Höjdpunkt Behöver ingen transformator
- Längd Pris per meter
- Nätspänning (volt) AC220-230V
- Anslutningskabel Inkl. stickpropp
- Kabellängd 1.5 meter
- Höjdpunkt Dimbar
- Höjdpunkt IP67 Damm- och strålskydd
- Höjdpunkt Behöver ingen transformator
Beskrivning av LED Strip | SMD | Varmvit 2700K | 9W/meter | IP67 | 230V
LED Strip | SMD | Varmvit 2700K | 9W/meter | IP67 | 230V
För-och nackdelar
Behöver ingen transformator
IP67- Dammtät och vattenstrålebeständig
Dimbar
Kan förkortas
Denna LED Strip i 2700K varmvit säljs per meter. Använd denna vattentäta och dimbara LED Strip om du vill skapa mer atmosfär i ditt hem eller utanför ditt hem. Du kan använda denna LED-ljusslang på många sätt i ditt sovrum, badrum, utomhus, hall eller som trädgårdsbelysning.
Tack vare IP65-certifieringen kan du även använda denna LED-list utomhus eller i fuktiga utrymmen. Väldigt smidigt och användbart när du vill skapa en mysig atmosfär runt ditt hus eller trädgård.
IP67 vattentät och dammtät
Denna LED-remsa har en skyddsklass IP67, vilket innebär att den är helt skyddad mot damm och tål vattenstänk från alla riktningar. Detta gör den idealisk för användning i fuktiga och dammiga miljöer, som badrum, kök, och utomhusområden.
Kan förkortas varje 10 cm
LED-remsan kan enkelt förkortas till önskad längd, med tydligt markerade snittlinjer som visar var du kan klippa. Efter att du har förkortat remsan, se till att ändstycket blir vattentätt igen genom att fästa ett ändstycke. Detta säkerställer att LED-remsan fortsätter att vara skyddad mot fukt och damm.
Dimbar
LED-stripen är dimbar som standard, men du måste köpa en dimmer separat.
Tillbehör
För att ljusslangen ska vara komplett så behöver du köpa till en nätadapter med EU-kontakt. Vi rekommenderar även att du köper ett ändskydd eller klämmor.
OBS! När du beställer denna LED-strip
Då dessa LED-strip är i 50 meters rullar så kapar vi dom efter dina önskemål, exempelvis om du beställer 7 meter så kommer du att få den levererad i 7 meter, alltså inte 7st 1 meters längder.
Tänk bara på att du i så fall behöver köpa två anslutningskablar.
Denna LED-strip drivs med 230V och bör hanteras med försiktighet.
-
Den medföljande krympslangen ska alltid användas vid installation utomhus.
-
För att säkerställa fullgod IP67 ska silikon appliceras runt hela anslutningen innan LED-stripen tas i bruk.
| Bredd | 12.5 mm |
| Höjd | 7.5 mm |
| Ljus färg (Kelvin) | Varmvit |
| Kelvin värde | 2700K |
| IP-klass | IP67 |
| Watt per meter | 9W/m |
| Ljuseffekt (lumen) | 1000 LM |
| Ljusvinkel | 120 ° |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Antal brinntimmar | 30.000 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Antal lysdioder p/m | 60 |
| Dimbar | Dimbar |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Höjdpunkt | Dimbar |
| Höjdpunkt | IP67 Damm- och strålskydd |
| Höjdpunkt | Behöver ingen transformator |
Specifikationer
| Bredd | 12.5 mm |
| Höjd | 7.5 mm |
| Ljus färg (Kelvin) | Varmvit |
| Kelvin värde | 3000K |
| IP-värde | IP67 |
| Watt per meter | 14.4 W/m |
| Ljuseffekt (lumen) | 1440 lm/m |
| Ljusvinkel | 120 ° |
| Kvalitetsmärke | CE, ROHS |
| Antal brinntimmar | 30.000 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Antal lysdioder p/m | 60 |
| Dimbar | Ja |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |