-28%
LED Växtbelysning | 120cm | 30W | Neutralvit 4000K | IP40
Energiklass
Produktinformationsblad
LED Växtbelysning | 120cm | 30W | Neutralvit 4000K | IP40 Passar utmärkt vid förodling och som extraljus vid odling inomhus.
Läs mer
- Effekt 30W
- Kelvin värde 4000K
- IP-klass IP40
Alternativ
- Effekt 9W
- Kelvin värde 6400K
- Längd 60 cm
Finns i lager i Helsingborg
- Effekt 15W
- Kelvin värde 6400K
- Längd 90 cm
Finns i lager i Helsingborg
- Effekt 9W
- Höjdpunkt Inkl. stickpropp
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED Växtbelysning | 120cm | 30W | Neutralvit 4000K | IP40
LED Växtbelysning | 120cm | 30W | Neutralvit 4000K | IP40
Denna energisnåla växtarmaturen har en effekt på 30W och 3000 LM. Passar utmärkt vid förodling och som extraljus vid odling inomhus.
Emittering på ca 723-800 nanometer, vilket främjar optimal tillväxt och hälsa hos dina växter.
Blomstrande växter behöver upp till 600-1000 PAR under blomning. 4000K-ljus betraktas som "neutralvitt" och ligger något på den svala sidan av det vita ljusspektrumet. Det innehåller en balanserad mix av blått och rött ljus, vilket är viktigt för växters tillväxt och blomning.
| Effekt | 30W |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| IP-klass | IP40 |
| Ljuseffekt (lumen) | 3000 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Effektfaktor | >0,9 |
| Nätspänning (volt) | AC220-230V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 30.000 |
| Garanti | 2 år |
| Husmaterial | ABS |
| Längd | 120 cm |
| Bredd | 7 cm |
Specifikation
| Effekt | 30W |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| IP-värde | IP40 |
| Ljuseffekt (lumen) | 3000 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Effektfaktor | >0,9 |
| Nätspänning (volt) | AC220-230V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 30.000 |
| Garanti | 2 år |
| Husmaterial | ABS |
| Längd | 120 cm |
| Bredd | 7 cm |