-43%
Modee Lighting LED strålkastare 50W | Kallvit 6000K | IP65
Energiklass
Produktinformationsblad
Denna LED-strålkastaren har en effekt på 50 watt och en mycket hög ljuseffekt. Lampan är utrustad med högkvalitativa 2835 lysdioder.
Läs mer
- Ljuseffekt (lumen) 4500 LM
- Kelvin värde 6000K
- IP-klass IP65
Alternativ
- Höjdpunkt 200W
- Höjdpunkt IP65: damm- och strålskyddsklassad
- Höjdpunkt Neutralvit: 4000K
Finns i lager i Helsingborg
- Effekt 20W
- Kelvin värde 6000K
- Höjdpunkt IP54 - damm- och stänkbeständig
Finns i lager i Helsingborg
- Effekt 20W
- Kelvin värde 4000K
- Höjdpunkt IP54 - damm- och stänkbeständig
Finns i lager i Helsingborg
Modee Lighting
Modee Lighting LED strålkastare 30W | Neutralvit 4000K | IP54 | + sensor
- Effekt 30W
- Kelvin värde 4000K
- Höjdpunkt IP54 - damm- och stänkbeständig
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av Modee Lighting LED strålkastare 50W | Kallvit 6000K | IP65
Modee Lighting LED strålkastare 50W | Kallvit 6000K | IP65
Denna robusta LED-strålkastare är utrustad med 2835 LED-dioder. Detta säkerställer lång livslängd, hög ljuseffekt och låg förbrukning. Denna LED-strålkastaren lyser med en kallvit ljusfärg på 6000 Kelvin. Den perfekta ljusfärgen för starkt upplysta parkeringsgarage, trädgårdar och lager.
Användningsområden
- Säkerhetsbelysning
- Trädgårdsbelysning
- Parkeringsbelysning
- Lagerbelysning
- Banbelysning
- Terrassbelysning
- Gatubelysning
Modee Lighting
Denna LED-strålkastare från Modee Lighting som är både tillverkare och säljare av LED-belysning, vilket säkerställer att du får högsta kvalitet, förmånliga garantivillkor och ett konkurrenskraftigt pris.
| Effekt | 50W |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Ljuseffekt (lumen) | 4500 LM |
| Lumen per watt | 90 LM/watt |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6000K |
| IP-klass | IP65 |
| Kabellängd | 30 cm |
| Ljusvinkel | 120° |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 25.000 |
| Storlek | 200x150x30 mm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
Specifikationer
| Effekt | 100W |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Ljuseffekt (lumen) | 4500 LM |
| Lumen per watt | 90 LM/watt |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| IP-värde | IP65 |
| Kabellängd | 30 cm |
| Ljusvinkel | 120° |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 25.000 |
| Storlek | 200x150x30 mm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |