Modee Premium Line | Gatuarmatur 100W | 130° | 4000K Neutralvit
Energiklass
Produktinformationsblad
För belysning av byggnader, parker, vägar, gator, lekplatser, parkeringsplatser, infarter och motorvägar.
Läs mer
- Effekt 100W
- Färgtemperatur 4000K
- IP-klass IP65
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Montage: Vägg eller pelare
- Höjdpunkt Färg: Grå
- Höjdpunkt Skruv ingår ej
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
- Effekt 9W
- Täthetsklass IP54
- Färgtemperatur 3000/4000/6000 K
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av Modee Premium Line | Gatuarmatur 100W | 130° | 4000K Neutralvit
Modee Premium Line | Gatuarmatur 100W | 130° | 4000K Neutralvit
För belysning av byggnader, parker, vägar, gator, lekplatser, parkeringsplatser, infarter och motorvägar.
Komplett med adapter för lyktstolpe eller väggmontering.
Modee Premium Line LED Streetlamp är tillverkad av robusta och väderbeständiga material som klarar av både regn, kyla och värme, vilket gör den idealisk för långvarig utomhusanvändning. Med sin moderna och diskreta design smälter den väl in i både urbana och lantliga miljöer.
| Effekt | 100W |
| Färgtemperatur | 4000K |
| Spänning | AC220-240 V |
| Ljusflöde (lumen) | 10,000 LM |
| Ljusflöde (per/W) | 100 LM/W |
| IP-klass | IP65 |
| Brinntimmar | 36,000 |
| Strålvinkel | 130° |
| Dimbar | Nej |
| Material | Alu-plast |
| Garanti | 2 år |
| Höjd | 75 mm |
| Bredd | 115 mm |
| Längd | 633 mm |
| Justerbar | Ja |
Specifikationer
| Effekt | 100W |
| Färgtemperatur | 4000K |
| Spänning | AC220-240 V |
| Ljusflöde (lumen) | 10,000 LM |
| Ljusflöde (per/W) | 100 LM/W |
| IP-klass | IP65 |
| Brinntimmar | 36,000 |
| Strålvinkel | 130° |
| Dimbar | Nej |
| Material | Alu-plast |
| Garanti | 2 år |
| Höjd | 75 mm |
| Bredd | 115 mm |
| Längd | 633 mm |
| Justerbar | Ja |