Plejd Smart Termostat TRM-01 för golvvärme
Plejd Smart Termostat TRM-01 är en modern termostat som gör det enkelt att kontrollera och optimera temperaturen i ditt hem, särskilt för elektrisk golvvärme.
Läs mer
- Höjdpunkt Inbyggd rumsgivare
- Höjdpunkt Semesterläge
- Höjdpunkt Dag- och natt funktion
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
- Standbyeffekt 0,6W
- Drifttemperatur 0 - +35°C
- Räckvidd Inomhus ca 10m
Finns i lager i Helsingborg
- Sensor PIR (infraröd)
- Miljö Inomhus (rek. hörn)
- Detektionsvinkel 90°
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av Plejd Smart Termostat TRM-01 för golvvärme
Plejd Smart Termostat TRM-01
TRM-01 är en termostat för elburen golvvärme med en skärm för att styra och visa temperatur och värmeläge. Den klarar last upp till 16 A, har inbyggd rumsgivare och medföljande golvgivare. Den kan också användas med befintlig golvgivare eller som regulator (PWM).
TRM-01 kan automatiseras för energibesparing genom t.ex. dag- och nattsänkning.
Med Gateway (GWY-01, ej inkluderad) kan produkten styras på distans och med elprisoptimering.
SW – Passar med vit ram Exxact®.
| Nätspänning (volt) | AC220-230V |
| Mätområde | 5 till 40 °C |
| Extern sensor | Ja |
| Med termisk återkoppling | Ja |
| Standbyeffekt | 0,3W |
| Trådlöst protokoll | 2,4 GHz, Bluetooth |
| Räckvidd | Ca 10m inomhus |
| IP-klass | IP20 |
| Display | 320x240 LCD |
| Last | 16A, 2P |
| Lasttyp | Resistiv värmekabel |
| Driftlägen | Termostat/Regulator |
| Termostat | 5-40 °C |
| Höjdpunkt | Inbyggd rumsgivare |
| Höjdpunkt | Semesterläge |
| Höjdpunkt | Dag- och natt funktion |
-
Hämtaplejd_product_sheet_trm-01_sv.pdf103.35 KB