Avide | LED-armatur 36W | Neutralvit 4000K | IP65 | 150cm
Energiklass
Produktinformationsblad
LED-armatur Nano med en effekt på 36W, hög ljuseffekt 100 lm/W. Den har en mycket hög skyddsgrad IP65, vilket ger skydd mot inträngning av damm och vattenstrålar.
Läs mer
Alternativ
- Höjdpunkt Mikrovågssensor
- Höjdpunkt Ställbar effekt 18-24W
- Höjdpunkt IP54
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Philips driver
- Höjdpunkt 190 Lumen per watt
- Höjdpunkt 5 års garanti
- Höjdpunkt Philips driver
- Höjdpunkt 190 Lumen per watt
- Höjdpunkt 5 års garanti
Beskrivning av Avide | LED-armatur 36W | Neutralvit 4000K | IP65 | 150cm
Avide | LED-armatur 36W | Neutralvit 4000K | IP65 | 150cm
LED-armatur Nano med en effekt på 36W, hög ljuseffekt 100 lm/W. Den har en mycket hög skyddsgrad IP65, vilket ger skydd mot inträngning av damm och vattenstrålar.
Den lyser med neutralt ljus - den mest universella färgen (4000K).
Går att seriekoppla max 10st armaturer!
| Effekt | 36W |
| Ljuseffekt (lumen) | 3600 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Garanti | 3 år |
| Brinntimmar | 30.000 |
| Driftstemperatur | -20 - +40°C |
| Energimärkning till 2021 | A++ |
| Energimärkning | F |
| Mått | 1500x41x32 mm |
| Material | PC |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Färgåtergivning (CRI) | >80 |
| Strålvinkel | 150° |
Specifikationer
| Effekt | 36W |
| Ljuseffekt (lumen) | 3600 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Garanti | 3 år |
| Brinntimmar | 30.000 |
| Driftstemperatur | -20 - +40°C |
| Energimärkning till 2021 | A++ |
| Energimärkning | F |
| Mått | 1500x41x32 mm |
| Material | PC |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |
| Färgåtergivning (CRI) | >80 |
| Strålvinkel | 150° |