LED Downlight | 4000K neutralvit | 6W | ø120mm | Rund | Infälld
Energiklass
Produktinformationsblad
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 85 kr
LED-downlight ø120mm i vitt med starkt vitt ljus (4000K). LED-downlighten har en effekt på 6W och en ljuseffekt på 420 lumen.
Läs mer
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
SAYOX
LED Downlight Orbit | 5-7W | CCT+Dim2Warm | 2700-4000K | IP65 | Dimbar | Värmeskydd | Svart
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-85 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 35 mm
Finns i lager i Helsingborg
SAYOX
6-pack | LED Downlight Slimmy Svart | 8W | CCT | 2700-3000K-4000K | IP65 | Dimbar | Värmeskydd
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 27 mm
Beskrivning av LED Downlight | 4000K neutralvit | 6W | ø120mm | Rund | Infälld
LED Downlight | 4000K neutralvit | 6W | ø120mm | Rund | Infälld
Denna kompakta downlight med en diameter på ø120 mm och en skärstorlek på endast ø105 mm är perfekt för tak med låg installationshöjd.
LED Downlight | neutralvit (4000K)
LED-lampan avger ett neutralvitt ljus på 4000K, vilket är idealiskt för utrymmen där du måste arbeta med koncentration. Till skillnad från andra lampor flimrar inte denna lampa, så du kommer inte att drabbas av huvudvärk eller trötthet.
| Effekt | 6W |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Inbyggnadsdjup | 10 mm |
| Sågstorlek diameter | ø105 |
| Ljuseffekt (lumen) | 420 LM |
| Lumen per watt | 90 LM/W |
| Dimbar | Nej |
| Dimningsmetod | Nej |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Ljusvinkel | 120° |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | 80 |
| Energimärkning till 2021 | A |
| Energimärkning | G |
| Garanti | 3 år |
| IP-klass | IP20 |
| Kvalitetsmärke | CE |
| Färg på höljet | Vit |
| Höjd | 10 mm |
| Diameter | 120 mm |
Specifikationer
| Effekt | 6W |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Inbyggnadsdjup | 10 mm |
| Sågstorlek diameter | ø105 |
| Ljuseffekt (lumen) | 420 LM |
| Lumen per watt | 90 LM/W |
| Dimbar | Nej |
| Dimningsmetod | Nej |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Ljusvinkel | 120° |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | 80 |
| Energimärkning till 2021 | A |
| Energimärkning | G |
| Garanti | 3 år |
| IP-värde | IP20 |
| Kvalitetsmärke | CE |
| Färg på höljet | Vit |
| Höjd | 10 mm |
| Diameter | 120 mm |