Dimbar strömförsörjning | 40W | 12V
Dimbar strömförsörjning för enfärgade 12V LED-strips. Max. belastning 3,3A 40W.
Kan dimmas via push-dim eller enfärgad RF-fjärrkontroll.
Läs mer
Alternativ
- Höjdpunkt Dimbar
- Höjdpunkt DC24V
- Höjdpunkt 5 års garanti
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Dimbar
- Höjdpunkt DC24V
- Höjdpunkt 5 års garanti
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Dimbar
- Höjdpunkt DC24V
- Höjdpunkt 5 års garanti
Finns i lager i Helsingborg
- Ingångsspänning 12–24VDC
- Räckvidd 30 meter
- Färgtemperatur RGB+CCT
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av Dimbar strömförsörjning | 40W | 12V
Dimbar strömförsörjning | 40W | 12V
Dimbar strömförsörjning för enfärgade 12V LED-strips. Max. belastning 3,3A 40W.
Kan dimmas via push-dim eller enfärgad RF-fjärrkontroll.
Drivern kan styras av max 10st olika fjärrkontroller. Har en inbyggd mesh-funktion som utökar räckvidden så att du kan styra dina enheter längre bort.
| Effekt | 40W |
| Utspänning | DC12V |
| Utström | 3,3A |
| Överspänningsskydd | Ja |
| Längd | 169 mm |
| Bredd | 44 mm |
| Höjd | 30 mm |
| IP-klass | IP20 |
| Kvalitetsmärke | CE |
| Garanti | 3 år |
Specifikationer
| Effekt | 40W |
| Utspänning | DC12V |
| Utström | 3,3A |
| Överspänningsskydd | Ja |
| Längd | 169 mm |
| Bredd | 44 mm |
| Höjd | 30 mm |
| IP-värde | IP20 |
| Kvalitetsmärke | CE |
| Garanti | 3 år |