Schneider Electric Exxact Primo Vägguttag 2-vägs | Antracit
- Höjdpunkt Kontakt jordad
- Höjdpunkt 2-vägs
- Höjdpunkt Serie: Exxact
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Serie: Renova
- Höjdpunkt IP20
- Höjdpunkt Montage: Utanpåliggande
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Serie: Renova
- Höjdpunkt IP20
- Höjdpunkt Montage: Utanpåliggande
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Petskyddad
- Höjdpunkt Serie: Renova
- Höjdpunkt Montage: infälld
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av Schneider Electric Exxact Primo Vägguttag 2-vägs | Antracit
Schneider Electric Exxact Primo Vägguttag 2-vägs | Antracit
2-vägsuttag Primo design, för avgrening 16A, petskyddat, för infälld montering i apparatdosa c/c 60 mm. För utanpåliggande montage används dosa 22 mm.
Uttaget har två neutrala överkopplingsklämmor, förutom uttag med separat brunntändning eller för uttag med både snabb och skruvanslutning.
Endast en fas får anslutas i uttagen med separat brunntändning.
| Serie | Exxact |
| Modell/Utförande | Kontakt jordad (Typ F, CEE 7/3 eller 7/4) |
| Antal eluttag | 2 |
| Typ anslutning | Insticksklämma (snabbklämma) |
| Monteringsmetod | Infällt montage |
| Material | plast |
| Märkström | 16A |
| IP-klass | IP20 |
| Bredd | 100 mm |
| Höjd | 85 mm |
| Djup | 44.2 mm |
| Varumärke | Schneider |
| Varumärke | Schneider |
| Höjdpunkt | Kontakt jordad |
| Höjdpunkt | 2-vägs |
| Höjdpunkt | Serie: Exxact |