-20%
LED Downlight | 5.5W | Dimbar | 3CCT | IP44 | ø68
Energiklass
Produktinformationsblad
Prisvärd och installations vanlig downlight för infälld montage. Dimbar och komplett med inbyggd driver. Ställbar färgtemperatur i tre lägen, 3000K-4000K och 6500K.
Läs mer
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 55 mm
Rekommenderade tillbehör
Alternativ
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 37 mm
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
Finns i lager i Helsingborg
SAYOX
LED Downlight Orbit | 5-7W | CCT+Dim2Warm | 2700-4000K | IP65 | Dimbar | Värmeskydd | Svart
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-85 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 35 mm
Finns i lager i Helsingborg
Tillfälligt slut
SAYOX
6-pack | LED Downlight Slimmy Svart | 8W | CCT | 2700-3000K-4000K | IP65 | Dimbar | Värmeskydd
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 27 mm
Beskrivning av LED Downlight | 5.5W | Dimbar | 3CCT | IP44 | ø68
LED Downlight | 5.5W | Dimbar | 3CCT | IP44 | ø68
Prisvärd och installations vanlig downlight för infälld montage. Dimbar och komplett med inbyggd driver. Ställbar färgtemperatur i tre lägen, 3000K-4000K och 6500K.
Låg profil med endast 47mm bygghöjd. IP-klass IP44 framifrån. IK03. Loop-in loop out kopplingsbox för snabb installation.
Har du ett hål som är mellan ø68-72 mm så passar denna downlighten!
För-och nackdelar
IP44 - Stänkskyddad
5 års garanti
Inbyggd drivdon
Ställbar färgtemperatur
Låg profil (47mm)
-
| Effekt | 5,5W |
| Nätspänning (volt) | AC220-230V |
| Inbyggnadsdjup | 47 mm |
| Ljuseffekt (lumen) | 550 LM |
| Dimbar | Dimbar |
| Dimningsmetod | Fram-/bakkant |
| Ljus färg (Kelvin) | CCT - ställbar färgtemperatur |
| Kelvin värde | 3000K, 4000K, 6500K |
| Ljusvinkel | 38º |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP44 |
| Kvalitetsmärke | CE, ROHS & FCC |
| Färg på höljet | Vit |
| Höjd | 47 mm |
| Diameter | ø87 mm |
| Sågstorlek diameter | ø68 mm |
| Drivdon | Inbyggt drivdon |
| Höjdpunkt | Dimbar & vinklingsbar |
| Höjdpunkt | Sågstorlek: 68-75 mm |
| Höjdpunkt | Inbyggnadsdjup: 55 mm |
Specifikationer
| Effekt | 5,5W |
| Nätspänning (volt) | AC220-230V |
| Inbyggnadsdjup | 47 mm |
| Ljuseffekt (lumen) | 450 LM |
| Dimbar | Ja |
| Dimningsmetod | Fram-/bakkant |
| Ljus färg (Kelvin) | CCT - ställbar färgtemperatur |
| Kelvin värde | 3000K, 4000K, 6500K |
| Ljusvinkel | 38º / 60º |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 5 år |
| IP-värde | IP44 |
| Kvalitetsmärke | CE, ROHS & FCC |
| Färg på höljet | Vit |
| Höjd | 47 mm |
| Diameter | ø87 mm |
| Sågstorlek diameter | ø68 mm |