Schneider Electric Exxact Primo Strömställare Komplett
Schneider Electric Exxact Primo Strömställare Komplett för infällt IP20 montage i apparatdosa c/c 60mm eller utvändigt i utanpåliggande dosa 21mm.
Läs mer
- Höjdpunkt Serie: Exxact
- Höjdpunkt Infällt montage
- Höjdpunkt Trapp strömställare
Rekommenderade tillbehör
Alternativ
- Höjdpunkt Serie: Renova
- Höjdpunkt IP20
- Höjdpunkt Montage: Utanpåliggande
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Petskyddad
- Höjdpunkt Serie: Renova
- Höjdpunkt Montage: infälld
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Serie: Renova
- Höjdpunkt IP20
- Höjdpunkt Montage: Utanpåliggande
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av Schneider Electric Exxact Primo Strömställare Komplett
Schneider Electric Exxact Primo Strömställare Komplett
med märkström 16A för infällt IP20 montage i apparatdosa c/c 60mm eller utvändigt i utanpåliggande dosa 21mm.
För infällt IP44 montage krävs tätningssats, för utanpåliggande IP44 montage krävs förhöjningsdosa för IP44-montage.
Snabbanslutning av ledare. Levereras med en Primo-ram och kan kompletteras med impulsfjäder för återfjädrande funktion.
| Kopplingstyp | Trapp strömställare |
| Manövreringsmetod | Vippa/knapp |
| Antal vippor | 1 st |
| Märkström | 16A |
| IP-klass | IP20 |
| Material | plast |
| Halogenfri | Ja |
| Nätspänning (volt) | AC220-230V |
| Bredd | 71 mm |
| Höjd | 71 mm |
| Djup | 33 mm |
| Inbyggnadsdjup | 15 mm |
| Höjdpunkt | Serie: Exxact |
| Höjdpunkt | Infällt montage |
| Höjdpunkt | Trapp strömställare |