-33%
LED Downlight | 6W | Dimbar | 3CCT | IP65 | Inkl. värmeskydd | ø65
Energiklass
Produktinformationsblad
Vattentät & justerbar downlight (horisontell rotation 360°, vertikal lutning 30°) med vit ramfärg. Ställbar färgtemperatur (2700-3000-4000K). Dimbar bak/framkant. Tillverkad i aluminium med stålkropp.
Läs mer
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 37 mm
Rekommenderade tillbehör
Alternativ
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 35 mm
Finns i lager i Helsingborg
SAYOX
6-pack | LED Downlight Slimmy Svart | 8W | CCT | 2700-3000K-4000K | IP65 | Dimbar | Värmeskydd
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 27 mm
SAYOX
LED Downlight Slimmy Svart | 8W | CCT | 2700-3000K-4000K | IP65 | Dimbar | Värmeskydd
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-75 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 27 mm
Finns i lager i Helsingborg
SAYOX
LED Downlight Orbit | 5-7W | CCT+Dim2Warm | 2700-4000K | IP65 | Dimbar | Värmeskydd | Svart
- Höjdpunkt Dimbar & vinklingsbar
- Höjdpunkt Sågstorlek: 68-85 mm
- Höjdpunkt Inbyggnadsdjup: 35 mm
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED Downlight | 6W | Dimbar | 3CCT | IP65 | Inkl. värmeskydd | ø65
LED Downlight | 6W | Dimbar | 3CCT | IP65 | Inkl. värmeskydd | ø65
Justerbar downlight (horisontell rotation 360°, vertikal lutning 30°) med vit ramfärg. Ställbar färgtemperatur (2700-3000-4000K). Dimbar bak/framkant. Tillverkad i aluminium med stålkropp.
Låg profil 37mm.
Loop-in/loop-out för snabb installation. Cut-out 65-69 mm.
Kan täckas direkt med isoleringsmaterial enligt EN60598-1.
Downlighten är också mycket lämpliga för att belysa följande:
- Badrum ( Godkänd att monteras ovanför duschen )
- Sovrum
- Vardagsrum
- Carport
- Garage
- Takfoten
För-och nackdelar
50.000 brinntimmar
5 års garanti
Inklusive drivdon
Värmeskydd
Ställbar färgtemperatur
-
| Effekt | 6W |
| Nätspänning (volt) | AC220-230V |
| Inbyggnadsdjup | 37 mm |
| Ljuseffekt (lumen) | 600 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Dimbar | Dimbar |
| Dimningsmetod | Fram-/bakkant |
| Ljus färg (Kelvin) | CCT - ställbar färgtemperatur |
| Kelvin värde | 2700K, 3000K, 4000K |
| Ljusvinkel | 38º |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Energimärkning | E |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP65 |
| Kvalitetsmärke | CE, ROHS & FCC |
| Färg på höljet | Vit |
| Höjd | 41 mm |
| Diameter | 81 mm |
| Sågstorlek diameter | ø65 mm |
| Höjdpunkt | Dimbar & vinklingsbar |
| Höjdpunkt | Sågstorlek: 68-75 mm |
| Höjdpunkt | Inbyggnadsdjup: 37 mm |
Specifikationer
| Effekt | 6W |
| Nätspänning (volt) | AC220-230V |
| Inbyggnadsdjup | 37 mm |
| Ljuseffekt (lumen) | 600 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Dimbar | Ja |
| Dimningsmetod | Fram-/bakkant |
| Ljus färg (Kelvin) | CCT - ställbar färgtemperatur |
| Kelvin värde | 2700K, 3000K, 4000K |
| Ljusvinkel | 360° och 30º |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Energimärkning | E |
| Garanti | 5 år |
| IP-värde | IP65 |
| Kvalitetsmärke | CE, ROHS & FCC |
| Färg på höljet | Vit |
| Höjd | 41 mm |
| Diameter | 81 mm |
| Sågstorlek diameter | ø65 mm |