LED E27 lampa | 13W | 5CCT | 2700 / 3000 / 4000 / 5000 / 6500K
Energiklass
Produktinformationsblad
LED-ljuskälla LED GLS 13 W med möjlighet att ändra ljusfärg (CCT) med E-27-sockel och formen av en traditionell glödlampa.
Läs mer
- Höjdpunkt 2700-6500K
- Effekt 13W
- Sockel E27
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt 3-pack
- Höjdpunkt Dimbar
- Höjdpunkt 5 års garanti
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED E27 lampa | 13W | 5CCT | 2700 / 3000 / 4000 / 5000 / 6500K
LED E27 lampa | 13W | 5CCT | 2700 / 3000 / 4000 / 5000 / 6500K
LED-ljuskälla LED GLS 13 W med möjlighet att ändra ljusfärg (CCT) med E-27-sockel och formen av en traditionell glödlampa.
Tack vare möjligheten att ändra färgtemperaturen (CCT) inom intervallet 2700 / 3000 / 4000 / 5000 / 6500K kan vi justera ljusfärgen beroende på våra behov och preferenser.
Den kännetecknas av en hög ljuseffektivitet på 115 lm/W. Bred spridningsvinkel på 270° säkerställer jämn belysning av rummet.
| Effekt | 13W |
| Nätspänning (volt) | AC220-230V |
| Ljuseffekt (lumen) | 115 LM/W |
| Spridningsvinkel | 270° |
| Färgåtergivning (CRI) | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 17.000 |
| Garanti | 2 år |
| Dimensioner | 65x135 mm |
| Ljus färg (Kelvin) | 2700 / 3000 / 4000 / 5000 / 6500K |
| Driftstemperatur | 20 / +40 ° |
| Höjdpunkt | 2700-6500K |
| Effekt | 13W |
| Sockel | E27 |