LED G9-lampor | 4,9W | 3-pack | Dimbar
Energiklass
Produktinformationsblad
3-pack premium dimbara LED-lampor med G9 sockel och 4W effekt. Ansluts till 230V för enkel användning.
Läs mer
- Höjdpunkt 3-pack
- Höjdpunkt Dimbar
- Höjdpunkt 5 års garanti
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt 2700-6500K
- Effekt 13W
- Sockel E27
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED G9-lampor | 4,9W | 3-pack | Dimbar
LED G9-lampor | 4,9W | 3-pack | Dimbar
Dimbar G9 4W LED-lampa – idealisk för hem, hotell, butiker och restauranger som dekorativ eller accentbelysning. Denna lampa kan enkelt installeras i dekorativa armaturer, möbelbelysning och vägglampor med G9-sockel.
Den är kompatibel med de flesta vanliga väggdimmers och tillverkad av högkvalitativa komponenter, vilket garanteras av en 5-årig garanti.
Lampan med varmvit avger ett varmt, avslappnande ljus (3000K) som skapar en mysig atmosfär i rummet. Med en bred spridningsvinkel på 270° säkerställs en jämn och behaglig belysning av utrymmet.
| Effekt | 4.9W |
| Ljuseffekt (lumen) | 410 LM |
| Lumen per watt | 105 LM/W |
| Sockel | G9 |
| Ljusvinkel | 270° |
| Kvalitetsmärke | CE |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Dimbar |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 5 år |
| Brinntimmar | 50,000 |
| Höjd | 58 mm |
| Diameter | 18 mm |
| Ersätter | 35W |
| Höjdpunkt | 3-pack |
| Höjdpunkt | Dimbar |
| Höjdpunkt | 5 års garanti |
Specifikationer
| Effekt | 4W |
| Ljuseffekt (lumen) | 410 LM |
| Lumen per watt | 105 LM/W |
| Sockel | G9 |
| Ljusvinkel | 270° |
| Kvalitetsmärke | CE |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Ja |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 5 år |
| Brinntimmar | 50,000 |
| Höjd | 58 mm |
| Diameter | 18 mm |
| Ersätter | 35W |