LED E27-lampa | Dimbar | 15W | Varmvit 2700K | A70 | 270°
Energiklass
Produktinformationsblad
LED-lampa 13,8W med E27 sockel och med formen av en traditionell glödlampa. Ersätter 100W.
Läs mer
- Kelvin värde 2700K
- Sockel E27
- Dimbar Dimbar
- Höjdpunkt 130 Lumen per watt
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED E27-lampa | Dimbar | 15W | Varmvit 2700K | A70 | 270°
LED E27-ljuskälla 13,8W | Varmvit 2700K | A60 | 270°
LED-lampa 15W med E27 sockel och med formen av en traditionell glödlampa. Ersätter 100W.
Varmvit 2700K
GU10 LED-spot ger en ljusfärg på 2700 Kelvin, vilket skapar en behaglig och varm atmosfär. Detta gör den idealisk för användning inom catering, hotell, bostäder och många andra applikationer.
| Effekt | 15W |
| Ljuseffekt (lumen) | 2000 LM |
| Lumen per watt | 130 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Varmvit |
| Kelvin värde | 2700K |
| Sockel | E27 |
| IP-klass | IP20 |
| Ljusvinkel | 270° |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Dimbar |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 3 år |
| Brinntimmar | 35.000 |
| Höjd | 120 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Ersätter | 100W |
| Material | Alu-plast |
| Höjdpunkt | 130 Lumen per watt |
Specifikationer
| Effekt | 13,8W |
| Ljuseffekt (lumen) | 1521 LM |
| Lumen per watt | 110 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Varmvit |
| Kelvin värde | 2700K |
| Sockel | E27 |
| IP-värde | IP20 |
| Ljusvinkel | 270° |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 5 år |
| Brinntimmar | 25.000 |
| Höjd | 120 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Ersätter | 100W |
| Material | Alu-plast |