LED G9 lampa 1,9W | Neutralvit 4000K | Aluminium
Energiklass
Produktinformationsblad
LED-lampa med G9-sockel. Lampan har klart glas och färgtemperaturen är 4000K vilket gör den utmärkt för belysning vid läsning eller arbete.
Läs mer
Alternativ
- Höjdpunkt Dimbar
- Höjdpunkt Ljusvinkel: 110°
- Höjdpunkt Mycket varmvit
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED G9 lampa 1,9W | Neutralvit 4000K | Aluminium
LED G9 lampa 1,9W | Neutralvit 4000K | Aluminium
LED-lampa med G9-sockel. Lampan har klart glas och färgtemperaturen är 4000K vilket gör den utmärkt för belysning vid läsning eller arbete.
Neutralvit 4000K
Denna lampan har har en ljusfärg på 4000 Kelvin , vilket gör denna LED-spot perfekt för dig som vill ha en dagsljusvit färg. Detta gör denna G9 lampan till den perfekta lösningen. Du kan installera denna 6 Watt bas-lampan i nästan alla befintliga armaturer med en G9-sockel.
| Effekt | 1,9W |
| Ljuseffekt (lumen) | 200 lm |
| Lumen per watt | 105 lumen/watt |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Sockel | G9 |
| IP-klass | IP20 |
| Ljusvinkel | 300° |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| CRI | 80 |
| Dimbar | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 50.000 timmar |
| Höjd | 48 mm |
| Diameter | 16 mm |
| Material | Aluminium |
| Ersätter | 21W |
Specifikationer
| Effekt | 1,9W |
| Ljuseffekt (lumen) | 200 lm |
| Lumen per watt | 105 lumen/watt |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Sockel | G9 |
| IP-värde | IP20 |
| Ljusvinkel | 300° |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| CRI | 80 |
| Dimbar | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 50.000 timmar |
| Höjd | 48 mm |
| Diameter | 16 mm |
| Material | Aluminium |
| Ersätter | 21W |