LED G9 lampa 6W | Kallvit 6000K | Keramisk
Energiklass
Produktinformationsblad
LED-lampa med G9-sockel. Lampan har klart glas och färgtemperaturen är 6000K som ger ett kallt ljus.
Läs mer
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED G9 lampa 6W | Kallvit 6000K | Keramisk
LED G9 lampa 6W | Kallvit 6000K
LED-lampa med G9-sockel. Lampan har klart glas och färgtemperaturen är 6000K som ger ett kallt ljus.
Kallvit 6000K
Denna lampan har har en ljusfärg på 6000 Kelvin , vilket gör denna LED-spot perfekt för dig som vill ha en dagsljusvit färg. Detta gör denna G9 lampan till den perfekta lösningen. Du kan installera denna 6 Watt bas-lampan i nästan alla befintliga armaturer med en G9-sockel.
| Effekt | 6W |
| Ljuseffekt (lumen) | 600 LM |
| Lumen per watt | 100 lumen/watt |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6000K |
| Sockel | G9 |
| IP-klass | IP20 |
| Ljusvinkel | 360° |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| CRI | 80 |
| Dimbar | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 25.000 timmar |
| Höjd | 69 mm |
| Diameter | 21 mm |
| Material | Keramisk |
| Ersätter | 60W |
Specifikationer
| Effekt | 6W |
| Ljuseffekt (lumen) | 600 lm |
| Lumen per watt | 100 lumen/watt |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6000K |
| Sockel | G9 |
| IP-värde | IP20 |
| Ljusvinkel | 360° |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| CRI | 80 |
| Dimbar | Nej |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 25.000 timmar |
| Höjd | 69 mm |
| Diameter | 21 mm |
| Material | Keramisk |
| Ersätter | 60W |