LED-strålkastare med sensor 30W | Kallvit 6000K | IP44
Strålkastare NOCTIS LUX 2, med en effekt på 30 W. Den har en hög IP44-klassificering, vilket gör den idealisk för användning i områden med hög luftfuktighet.
Läs mer
- Effekt 30W
- Kelvin värde 6000K
- IP-klass IP44
Alternativ
- Höjdpunkt Kallvit: 6000K
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 120 cm
- Etikett Bästsäljare
Beskrivning av LED-strålkastare med sensor 30W | Kallvit 6000K | IP44
LED-strålkastare med sensor 30W | Kallvit 6000K | IP44
Denna högkvalitativa LED-strålkastare är utrustad med en rörelsesensor och skymningsbrytare för att säkerställa lång livslängd och optimal prestanda. Sensorns och brytarens känslighet kan enkelt justeras, vilket gör att strålkastaren bara tänds när du önskar.
Tillverkad av underhållsfri aluminium och med IP44-klassning är denna LED-strålkastare vattentät, vilket skyddar mot både fukt och damm, och förhindrar därmed rost och andra defekter.ser med hög luftfuktighet. Den lyser med kallvitt ljus (6000K). Designad för ytmontering.
Användningsområden
- Säkerhetsbelysning
- Trädgårdsbelysning
- Parkeringsbelysning
- Lagerbelysning
- Banbelysning
- Terrassbelysning
- Gatubelysning
Sensor
PIR-rörelsesensor (justerbar sensor, räckvidd: 2-10 m, belysningstid: 10 s. - 7 m, skymningssensor: 3 - 2000 LUX)
| Effekt | 30W |
| Nätspänning (volt) | AC200-240V |
| Ljuseffekt (lumen) | 2740 LM |
| Lumen per watt | 87 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6000K |
| IP-klass | IP44 |
| Kabellängd | 30 cm |
| Ljusvinkel | 120º |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Ja |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 17.000 |
| Storlek | 188x160x28 mm |
Specifikationer
| Effekt | 30W |
| Nätspänning (volt) | AC200-240V |
| Ljuseffekt (lumen) | 2740 LM |
| Lumen per watt | 87 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6000K |
| IP-värde | IP44 |
| Kabellängd | 30 cm |
| Ljusvinkel | 120º |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Ja |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 17.000 |
| Storlek | 188x160x28 mm |