Avide | LED strålkastare 10W | Kallvit 6400K | IP44 | Med sensor
Energiklass
Produktinformationsblad
Denna högkvalitativa LED-strålkastare från Avide är utrustad med en rörelsesensor och en skymningsbrytare för att säkerställa lång livslängd och optimal prestanda.
Läs mer
- Effekt 10W
- Lumen per watt 100 LM/W
- IP-klass IP44
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
- Effekt 10W
- Kelvin värde 4000K
- IP-klass IP65
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av Avide | LED strålkastare 10W | Kallvit 6400K | IP44 | Med sensor
Avide | LED strålkastare 10W | Kallvit 6400K | IP44 | Med sensor
Denna högkvalitativa LED-strålkastare från Avide är utrustad med en rörelsesensor och en skymningsbrytare för att säkerställa lång livslängd och optimal prestanda. Känsligheten för både rörelsesensorn och skymningsbrytaren kan justeras, vilket gör att strålkastaren tänds precis när du behöver det.
Strålkastaren har en IP44-klassificering och är tillverkad av underhållsfritt aluminium, vilket förhindrar defekter och rost på grund av fukt och damm.
| Effekt | 10W |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljuseffekt (lumen) | 1000 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6400K |
| IP-klass | IP44 |
| Kabellängd | 30 cm |
| Ljusvinkel | 110° |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Ja |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 15.000 |
| Storlek | 90x135x38 mm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
Specifikationer
| Effekt | 10W |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljuseffekt (lumen) | 1000 LM |
| Lumen per watt | 100 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Kallvit |
| Kelvin värde | 6400K |
| IP-värde | IP44 |
| Kabellängd | 30 cm |
| Ljusvinkel | 110° |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Ja |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 15.000 |
| Storlek | 90x135x38 mm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |