-35%
LED Växtbelysning | 60cm | 14W | Neutralvit 4000K | High-Lumen
Energiklass
Produktinformationsblad
Denna armatur är idealisk för uppdrivning av små plantor och kan även användas för att ge tillräckligt ljus till en större planta. Funkar utmärkt till hyllor eller pendlad.
Läs mer
- Höjdpunkt Neutralvit: 4000K
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
Rekommenderade tillbehör
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Inkl. 2 meter kabel
- Höjdpunkt IP65: damm- och strålskyddsklassad
- Höjdpunkt 3 års garanti
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Komplett paket
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
- Etikett Bästsäljare
Bästsäljare
Beskrivning av LED Växtbelysning | 60cm | 14W | Neutralvit 4000K | High-Lumen
LED Växtbelysning | 60cm | 14W | Neutralvit 4000K | High-Lumen
Denna energisnåla växtarmaturen har en effekt på 14W och 1600 LM. Armatur är idealisk för uppdrivning av små plantor och kan även användas för att ge tillräckligt ljus till en större planta.
För-och nackdelar
High-lumen 120 LM/W
4000K: Neutralvit
Prisvärd
Ej dimbar


| Effekt | 14W |
| Våglängd | Neutralvit 4000K |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuseffekt (lumen) | 1600 LM |
| Lumen per watt | 114 LM/W |
| Effektfaktor | >0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >0,80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 20.000 |
| Garanti | 2 år |
| Husmaterial | Alu, plast |
| Nanometer | 600-699 Nm |
| Längd | 60 cm |
| Bredd | 7 cm |
| Höjdpunkt | Neutralvit: 4000K |
| Höjdpunkt | 114 Lumen per watt |
| Höjdpunkt | Längd: 60 cm |
LED-Växtbelysning
| Effekt | 14W |
| Våglängd | Neutralvit 4000K |
| IP-värde | IP20 |
| Ljuseffekt (lumen) | 1600 LM |
| Lumen per watt | 120 LM/W |
| Effektfaktor | >0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >0,80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 20.000 |
| Garanti | 2 år |
| Husmaterial | Alu, plast |
| Nanometer | 600-699 Nm |
| Längd | 60 cm |
| Bredd | 7 cm |