Bästsäljare
-29%
LED Växtbelysning | 120cm | 28W | Kallvit 6000K | High-Lumen
Energiklass
Produktinformationsblad
VIGA LED Växtbelysning. Passar utmärkt vid förodling och som extraljus vid odling inomhus.
Läs mer
- Höjdpunkt Kallvit: 6000K
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 120 cm
- Etikett Bästsäljare
Alternativ
- Höjdpunkt Neutralvit: 4000K
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Komplett paket
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
- Etikett Bästsäljare
Bästsäljare
Beskrivning av LED Växtbelysning | 120cm | 28W | Kallvit 6000K | High-Lumen
LED Växtbelysning | 120cm | 28W | Kallvit 6000K | High-Lumen
Uppgraderad version av växtarmatur som har en effekt på 28W och 3192 LM. Passar utmärkt vid förodling och som extraljus vid odling inomhus.
För-och nackdelar
High-lumen 114 LM/W
6000K: Kallvit
Prisvärd
Uppgraderad version
Ej dimbar


| Effekt | 28W |
| Våglängd | 6000K Vitt ljus |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuseffekt (lumen) | 3192 LM |
| Lumen per watt | 114 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 30.000 |
| Garanti | 2 år |
| Husmaterial | PC |
| Nanometer | 350-483 |
| Längd | 120 cm |
| Bredd | 7 cm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Höjdpunkt | Kallvit: 6000K |
| Höjdpunkt | 114 Lumen per watt |
| Höjdpunkt | Längd: 120 cm |
| Etikett | Bästsäljare |
Specifikationer
| Effekt | 28W |
| Våglängd | 6000K Vitt ljus |
| IP-värde | IP20 |
| Ljuseffekt (lumen) | 3192 LM |
| Lumen per watt | 114 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 30.000 |
| Garanti | 2 år |
| Husmaterial | PC |
| Nanometer | 350-483 |
| Längd | 120 cm |
| Bredd | 7 cm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |