LED Växtbelysning | 60cm | 14W | Kallvit 6000K | High-Lumen
Energiklass
Produktinformationsblad
Denna armatur är idealisk för uppdrivning av små plantor och kan även användas för att ge tillräckligt ljus till en större planta. Funkar utmärkt till hyllor eller pendlad.
Läs mer
Rekommenderade tillbehör
Alternativ
- Höjdpunkt Neutralvit: 4000K
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Komplett paket
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
- Etikett Bästsäljare
Bästsäljare
Beskrivning av LED Växtbelysning | 60cm | 14W | Kallvit 6000K | High-Lumen
LED Växtbelysning | 60cm | 14W | Kallvit 6000K | High-Lumen
Denna energisnåla växtarmaturen har en effekt på 14W och 1600 LM. Armatur är idealisk för uppdrivning av små plantor och kan även användas för att ge tillräckligt ljus till en större planta.
För-och nackdelar
High-lumen 114 LM/W
6000K: Kallvit
Prisvärd
Ej dimbar


| Effekt | 14W |
| Våglängd | Kallvit 6000K |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuseffekt (lumen) | 1600 LM |
| Lumen per watt | 114 LM/W |
| Effektfaktor | >0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >0,80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 20.000 |
| Garanti | 2 år |
| Husmaterial | Alu, plast |
| Nanometer | 350-483 Nm |
| Längd | 60 cm |
| Bredd | 7 cm |
LED-Växtbelysning
| Effekt | 14W |
| Våglängd | Kallvit 6000K |
| IP-värde | IP20 |
| Ljuseffekt (lumen) | 1600 LM |
| Lumen per watt | 114 LM/W |
| Effektfaktor | >0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >0,80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 20.000 |
| Garanti | 2 år |
| Husmaterial | Alu, plast |
| Nanometer | 350-483 Nm |
| Längd | 60 cm |
| Bredd | 7 cm |