Alternativ
- Standbyeffekt 0,6W
- Drifttemperatur 0 - +35°C
- Räckvidd Inomhus ca 10m
Finns i lager i Helsingborg
- Sensor PIR (infraröd)
- Miljö Inomhus (rek. hörn)
- Detektionsvinkel 90°
Finns i lager i Helsingborg
- Modell/Utförande Apparatdosa
- Monteringsmetod Vägg-/Takmontage
- Höjdpunkt Max. ledarare: 16 mm²
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av Plejd Trådlös Tryckknapp WPH-01
Plejd Trådlös Tryckknapp WPH-01
Plejd Trådlös Tryckknapp WPH-01 en tryckadapter för trådlös styrning av Plejds produkter. Denna tryckknapp är tillverkad för att monteras direkt i apparatdosa c/c 60mm, i kombionationsmontage eller dikt mot vägg med medföljande dubbelhäftande tejp.
Plejd Trådlös Tryckknapp WPH-01 drivs av ett batteri som är utbytbart, batteritiden på medföljande batteri är ca 15 år. Plejd Trådlös Tryckknapp WPH-01 levereras med enkelvippa och dubbelvippor, finns för Exxact Vit, Exxact Antracit, Elko RS/Plus Vit, Elko Plus Svart. Ram ur dessa sortiment köpes till separat.
Art. 1377723 passar med svart ram från Elko Plus.
| Färg | Vit |
| RAL-nummer (liknande) | 9003 |
| Materialkvalitet | Termoplast |
| Typ av yta | Blank |
| Antal vippor | 2 |
| Kompatibel med Google Assistant | Ja |
| Manövreringsmetod | Vippa |
| Apparatens bredd | 71 mm |
| Apparatens höjd | 71 mm |
| Apparatens djup | 14 mm |
| Skyddsklass | IP20 |
| Kompatibilitet | För vit ram Schneider Electric Exxact |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande montage |
| Radioräckvidd | Ca 10 m inomhus |
| Radiio | 2,4 GHz mesh, Bluetooth, <10 dBm |
Specifikationer
| Färg | Vit |
| RAL-nummer (liknande) | 9003 |
| Materialkvalitet | Termoplast |
| Typ av yta | Blank |
| Antal vippor | 2 |
| Kompatibel med Google Assistant | Ja |
| Manövreringsmetod | Vippa |
| Apparatens bredd | 71 mm |
| Apparatens höjd | 71 mm |
| Apparatens djup | 14 mm |
| Skyddsklass | IP20 |
| Kompatibilitet | För vit ram Schneider Electric Exxact |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande montage |
| Radioräckvidd | Ca 10 m inomhus |
| Radiio | 2,4 GHz mesh, Bluetooth, <10 dBm |