-5%
LED-strålkastare med sensor 20W | Neutralvit 4000K | IP44 | Frameless
Energiklass
Produktinformationsblad
Denna tunna säkerhetsstrålkastare för utomhusbruk är perfekt för att effektivt belysa trädgårdar, uppfarter och gångvägar. Rörelsesensorn ser till att lampan tänds när den upptäcker rörelse.
Läs mer
Alternativ
- Effekt 10W
- Kelvin värde 4000K
- IP-klass IP65
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
- Effekt 10W
- Lumen per watt 100 LM/W
- IP-klass IP44
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED-strålkastare med sensor 20W | Neutralvit 4000K | IP44 | Frameless
LED-strålkastare med sensor 20W | Neutralvit 4000K | IP44 | Frameless
Denna tunna säkerhetsstrålkastare för utomhusbruk är perfekt för att effektivt belysa trädgårdar, uppfarter och gångvägar. Rörelsesensorn ser till att lampan tänds när den upptäcker rörelse.
| Effekt | 20W |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljuseffekt (lumen) | 1 800 LM |
| Lumen per watt | 90 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| IP-klass | IP44 |
| Kabellängd | 30 cm |
| Ljusvinkel | 110° |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Ja |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 3 år |
| Brinntimmar | 25,000 |
| Storlek | 178 x 50 x 122 mm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
Specifikationer
| Effekt | 20W |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljuseffekt (lumen) | 1 800 LM |
| Lumen per watt | 90 LM/W |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| IP-värde | IP44 |
| Kabellängd | 30 cm |
| Ljusvinkel | 110° |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Ja |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | F |
| Garanti | 3 år |
| Brinntimmar | 25,000 |
| Storlek | 178 x 50 x 122 mm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |