Bästsäljare
-32%
LED Växtbelysning | 90cm | 20W | Kallvit 6000K | High-Lumen
Energiklass
Produktinformationsblad
LED Växtbelysning passar utmärkt vid förodling och som extraljus vid odling inomhus.
Läs mer
- Höjdpunkt Kallvit: 6000K
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 90 cm
- Etikett Bästsäljare
Alternativ
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Komplett paket
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 120 cm
- Etikett Bästsäljare
Bästsäljare
- Effekt 36W
- Nätspänning (volt) AC230V
- Ljus färg (Kelvin) Neutralvit
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Komplett paket
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
- Etikett Bästsäljare
Bästsäljare
Beskrivning av LED Växtbelysning | 90cm | 20W | Kallvit 6000K | High-Lumen
LED Växtbelysning | 90cm | 20W | Kallvit 6000K | High-Lumen
Denna energisnåla växtarmaturen har en effekt på 20W och 2400 LM. Passar utmärkt vid förodling och som extraljus vid odling inomhus.
För-och nackdelar
High-lumen 120 LM/W
6000K: Kallvit
Prisvärd
Ej dimbar


| Effekt | 20W |
| Våglängd | Kallvit 6000K |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuseffekt (lumen) | 2400 LM |
| Lumen per watt | 114 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 25.000 |
| Garanti | 3 år |
| Husmaterial | ABS |
| Nanometer | 350-483 |
| Längd | 90 cm |
| Bredd | 7 cm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Höjdpunkt | Kallvit: 6000K |
| Höjdpunkt | 114 Lumen per watt |
| Höjdpunkt | Längd: 90 cm |
| Etikett | Bästsäljare |
Specifikationer
| Effekt | 20W |
| Våglängd | Kallvit 6000K |
| IP-värde | IP20 |
| Ljuseffekt (lumen) | 2400 LM |
| Lumen per watt | 120 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC220-240V |
| Typ av LED | SMD |
| CRI | >80 |
| Dimbar | Nej |
| Brintimmar | 35.000 |
| Garanti | 3 år |
| Husmaterial | ABS |
| Nanometer | 350-483 |
| Längd | 90 cm |
| Bredd | 7 cm |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs |