LED armatur 'LIMEA MINI 2' | 150cm | 45W | IP65 | 4000K
Energiklass
Produktinformationsblad
LED armatur 'LIMEA MINI 2' med snabb anslutning och den har en mycket hög täthetsklass IP65, vilket ger skydd mot damm och vattenstrålar.
Läs mer
- Ljuseffekt (lumen) 5400 LM
- Nätspänning (volt) AC230V
- Ljus färg (Kelvin) Neutralvit
Alternativ
- Höjdpunkt Neutralvit: 4000K
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
Finns i lager i Helsingborg
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Komplett paket
- Höjdpunkt 114 Lumen per watt
- Höjdpunkt Längd: 60 cm
- Etikett Bästsäljare
Bästsäljare
Beskrivning av LED armatur 'LIMEA MINI 2' | 150cm | 45W | IP65 | 4000K
LED armatur 'LIMEA MINI 2' | 150cm | 45W | IP65 | 4000K
LED armatur 'LIMEA MINI 2' med snabb anslutning och den har en mycket hög täthetsklass IP65, vilket ger skydd mot damm och vattenstrålar.
Funkar utmärkt som växtbelysning eller som garagebelysning.
Armaturen kan monteras utanpåliggande eller upphängd.
Inbyggd ljuskälla.
| Effekt | 45 |
| Ljuseffekt (lumen) | 5400 LM |
| Lumen per watt | 123 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 17,000 |
| IK-värde | 07 |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | E |
| Mått | 1500x34x52 mm |
| Material | PC |
| Kvalitetsmärke | CE |
| Färgåtergivning (CRI) | >80 |
| Strålvinkel | 120 |
Specifikationer
| Effekt | 45 |
| Ljuseffekt (lumen) | 5400 LM |
| Lumen per watt | 123 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 17,000 |
| IK-värde | 07 |
| Energimärkning till 2021 | A+ |
| Energimärkning | E |
| Mått | 1500x34x52 mm |
| Material | PC |
| Kvalitetsmärke | CE |
| Färgåtergivning (CRI) | >80 |
| Strålvinkel | 120 |