9-pack | LED armatur | 50W | 190 LM/W Neutralvit 4000K | Philips drivdon
Paketet innehåller
Denna vattentäta LED-armaturen är extremt lämplig att använda i bland annat; verkstäder, garage och utomhusbruk. Armaturen levereras som standard med anslutningsförskruvning på båda sidor så att flera armaturer kan seriekopplas.
Läs mer
- Höjdpunkt Philips driver
- Höjdpunkt 190 Lumen per watt
- Höjdpunkt 5 års garanti
Alternativ
- Höjdpunkt Philips driver
- Höjdpunkt 190 Lumen per watt
- Höjdpunkt 5 års garanti
- Effekt 18W
- IP-klass IP54
- Kelvin värde 4000K
- Effekt 50W
- Ljuseffekt (lumen) 9500 LM
- Ljus färg (Kelvin) Neutralvit
Beskrivning av 9-pack | LED armatur | 50W | 190 LM/W Neutralvit 4000K | Philips drivdon
LED armatur | 50W | 155 LM/W Kallvit 4000K | Philips drivdon
Denna superekonomiska vattentäta LED-armatur är den idealiska ersättningen för din traditionella lysrörsarmatur. Armaturen är extremt ekonomisk tack vare användningen av den senaste LED-chipteknologin, kan installeras både inomhus och utomhus och kan enkelt kopplas till flera armaturer i serie.
Drivdonet som sitter i armaturen är av märket Philips.
Dagsljus vitt ljus (4000K)
Armaturen avger ett neutralvitt ljus med en färgtemperatur på 4000K, vilket skapar en balanserad och behaglig belysning som liknar naturligt dagsljus. Denna ljusfärg ersätter den traditionella 840-ljusfärgen och ger en klar och jämn ljusspridning
Seriekoppling
Du kan seriekoppla max 20st av denna armaturen.
| Effekt | 50W |
| Ljuseffekt (lumen) | 9500 LM |
| Lumen per watt | 190 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Garanti | 3 år |
| Brinntimmar | 50,000 |
| Driftstemperatur | -20℃to+50℃ |
| Energimärkning till 2021 | A+++ |
| Energimärkning | B |
| Mått | 1530x77x77 mm |
| Material | Aluminium + PC |
| LED tillverkare | Bridgelux |
| Driver | Philips |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Färgåtergivning (CRI) | >80 |
| Strålvinkel | 120 |
| Höjdpunkt | Philips driver |
| Höjdpunkt | 190 Lumen per watt |
| Höjdpunkt | 5 års garanti |
Specifikationer
| Effekt | 50W |
| Ljuseffekt (lumen) | 9500 LM |
| Lumen per watt | 190 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Garanti | 3 år |
| Brinntimmar | 50,000 |
| Driftstemperatur | -20℃to+50℃ |
| Energimärkning till 2021 | A+++ |
| Energimärkning | B |
| Mått | 1530x77x77 mm |
| Material | Aluminium + PC |
| LED tillverkare | Bridgelux |
| Driver | Philips |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHS |
| Färgåtergivning (CRI) | >80 |
| Strålvinkel | 120 |