LED armatur 60W | 150cm | IP69K | D-märkt | 150 cm
Armatur som är designad för att klara de tuffaste förhållanden med till exempel ammoniak i landsbruk, grisstall, fjäderstall, industri och livsmedelsproduktion.
Läs mer
Alternativ
- Höjdpunkt Philips driver
- Höjdpunkt 190 Lumen per watt
- Höjdpunkt 5 års garanti
- Effekt 18W
- IP-klass IP54
- Kelvin värde 4000K
- Höjdpunkt Philips driver
- Höjdpunkt 190 Lumen per watt
- Höjdpunkt 5 års garanti
Beskrivning av LED armatur 60W | 150cm | IP69K | D-märkt | 150 cm
LED armatur 60W | 150cm | IP69K | D-märkt | 150 cm
Armatur som är designad för att klara de tuffaste förhållanden med till exempel ammoniak i landsbruk, grisstall, fjäderstall, industri och livsmedelsproduktion.
Armaturen är genomtrådad, så det går att serieansluta flera armaturer.
IP69K-klassificering: IP69K-klassificeringen är den högsta skyddsnivån mot vatten och damm. "6" i betyget står för dammtätt skydd, medan "9K" indikerar att armaturen tål högtrycks- och högtemperaturspolningar med vatten och rengöringsmedel.
Vårt IP69K LED tri-proof armatur är mer energieffektiv med upp till 160lm/w än traditionella belysningslösningar, vilket kan leda till betydande kostnadsbesparingar över tid.
D-MÄRKT: vilket säkerställer att produkten uppfyller strikta säkerhetsnormer.
| Effekt | 60W |
| Ljuseffekt (lumen) | 9000 LM |
| Lumen per watt | 150 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Garanti | 5 år |
| Brinntimmar | 54,000 |
| IK-värde | IK10 |
| Driftstemperatur | -20°-45° |
| Energimärkning till 2021 | A++ |
| Energimärkning | C |
| Mått | 1452 *Φ75mm |
| Material | Rostfritt stål |
| LED tillverkare | Lumileds |
| Driver | Boke |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs, D-märkt |
| Färgåtergivning (CRI) | >80 |
| Strålvinkel | 120˚ |
| Plint | 3x1,5 mm2 |
Specifikationer
| Effekt | 60W |
| Ljuseffekt (lumen) | 9000 LM |
| Lumen per watt | 150 LM/W |
| Effektfaktor | 0,90 |
| Nätspänning (volt) | AC230V |
| Ljus färg (Kelvin) | Neutralvit |
| Kelvin värde | 4000K |
| Garanti | 5 år |
| Brinntimmar | 54,000 |
| IK-värde | IK10 |
| Driftstemperatur | -20°-45° |
| Energimärkning till 2021 | A++ |
| Energimärkning | C |
| Mått | 1452 *Φ75mm |
| Material | Rostfritt stål |
| LED tillverkare | Lumileds |
| Driver | BOKE |
| Kvalitetsmärke | CE, RoHs, D-märkt |
| Färgåtergivning (CRI) | >80 |
| Strålvinkel | 120˚ |
| Plint | 3x1,5 mm2 |