LED armatur LIMEA SUBTILO 120 cm 30W CCT
LED-armatur LIMEA SUBTILO med möjlighet att justera ljusfärgen (CCT), en effekt på 30 W och hög ljuseffektivitet på 120 lm/W. Tack vare möjligheten att ändra färgtemperaturen från 3000K till 6000K kan ljusets färg anpassas efter behov och preferenser.
Läs mer
- Färgtemperatur 2700/4000/6000 K
- Ljusflöde 3200 LM
- Täthetsklass IP20
Alternativ
- Höjdpunkt Inkl. 2 meter kabel
- Höjdpunkt IP65: damm- och strålskyddsklassad
- Höjdpunkt 3 års garanti
- Höjdpunkt Inkl. 2 meter kabel
- Höjdpunkt IP65: damm- och strålskyddsklassad
- Höjdpunkt 3 års garanti
- Höjdpunkt Philips driver
- Höjdpunkt 190 Lumen per watt
- Höjdpunkt 5 års garanti
Beskrivning av LED armatur LIMEA SUBTILO 120 cm 30W CCT
LED armatur LIMEA SUBTILO 120 cm 30W CCT
LED-armatur LIMEA SUBTILO med möjlighet att justera ljusfärgen (CCT), en effekt på 30 W och hög ljuseffektivitet på 120 lm/W. Tack vare möjligheten att ändra färgtemperaturen inom 3000K till 6000K kan ljusets färg anpassas efter behov och preferenser.
Lämplig för både utanpåliggande och pendlad montering. Funkar utmärkt till växtbelysning.
Produkten är certifierad av National Institute of Hygiene, vilket gör den lämplig för användning i utrymmen med höga hygienkrav.
| Effekt | 15W |
| Färgtemperatur | 2700/4000/6000 K |
| Ljusflöde | 3200 LM |
| Ljuseffektivitet | 120 lm/W |
| Täthetsklass | IP20 |
| Montering | utanpåliggande, upphängd |
| Mått | 1200x60x35 [mm] |
| CRI | >80 |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 20,000 |
Specifikationer
| Effekt | 15W |
| Färgtemperatur | 2700/4000/6000 K |
| Ljusflöde | 3200 LM |
| Ljuseffektivitet | 120 lm/W |
| Täthetsklass | IP20 |
| Montering | utanpåliggande, upphängd |
| Mått | 1200x60x35 [mm] |
| CRI | >80 |
| Garanti | 2 år |
| Brinntimmar | 20,000 |