Alternativ
- IP-klass IP68
- Anslutning 24V
- Höjdpunkt Längd: 100 cm
Finns i lager i Helsingborg
- Effekt 75W
- Utspänning DC24V
- Höjdpunkt RF styrnning + Push-dim
Finns i lager i Helsingborg
- Höjdpunkt Max belastning: 360W
- Höjdpunkt RF styrnning + Push-dim
- Höjdpunkt AC230V
Finns i lager i Helsingborg
Beskrivning av LED Strip profil 1M | 16x7,8mm | Transparent
LED Strip profil 1M | 16x7,8mm | Transparent
Letar du efter ett snyggt och praktiskt sätt att avsluta dina LED-lister samtidigt som du skyddar dem mot damm och fukt? Då är denna LED-listprofil det perfekta valet! Med denna profil kan du inte bara efterbehandla och skydda LED-remsorna utan också säkerställa en jämn och behaglig fördelning av ljuset.
En LED-profil erbjuder inte bara en praktisk lösning utan ger också möjlighet till dekorativ belysning. Du kan enkelt skapa en stämningsfull atmosfär genom att använda den som dekorativ belysning i olika rum och utrymmen.
Denna LED-profil levereras i vit färg och inkluderar ett transparent lock. Locket har en ljusgenomsläpplighet på ca. 75%.
| Material | PC |
| Längd | 1 meter |
| Färg på höljet | Vit |
| Färg på kåpan | Transparent |
| Installation | Utanpåliggande |
| Max LED-remsa bredd | 10 mm |
| Bredd | 16 mm |
| Höjd | 5 mm |
| Monteringsmetod | Monteringsstift eller dubbel- sidotejp för profiler LED (ingår ej) |
Specifikationer
| Material | PC |
| Längd | 1 meter |
| Färg på höljet | Vit |
| Färg på kåpan | Transparent |
| Installation | Utanpåliggande |
| Max LED-remsa bredd | 12 mm |
| Bredd | 16 mm |
| Höjd | 7 mm |
| Monteringsmetod | Monteringsstift eller dubbel- sidotejp för profiler LED (ingår ej) |